Altın Palet Türkiye şampiyonları belli oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 10-13 Ekim tarihlerinde Muğla Bodrum’da gerçekleştirilen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda 2018’in en iyi sualtı fotoğraflar ve videoları belli oldu.

0
9

Bodrum açıklarında Büyük Resif, Küçük Resif, Pınar 1 Batığı ve SG-115 Batığı dalış noktalarında 14 spor kulübünden 32 sualtı fotoğraf ve videocusu, dalış eşleriyle birlikte toplam 66 yarışmacı, şampiyonluğu getirecek fotoğraf ve videoları çekmek için 2 günde 4 ayrı dalış gerçekleştirdiler. Fotoğraf kategorisinde balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı disiplinlerinde ve video kategorisindeki görüntüler jüri tarafından değerlendirilerek, 2018’in en iyi sualtı fotoğraf ve videoları belirlendi.

Ödül ve kapanış töreni 13 Ekim 2018’de Bodrum’daki Azka Otel’de gerçekleştirildi. Ödül töreninde TSSF Asbaşkanı Prof. Dr. Şamil Aktaş, Başkan Yardımcısı Atilla Aras, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Arslan ve Fuat Yurttagül, Sualtı Görüntüleme Teknik Kurul Başkanı Dr. Asım Dumlu, Spor Koordinatörü İrfan Kara hazır bulundu.

BİREYSELDE TANER ATILGAN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Fotoğraf dalında bireysel sıralamada Türkiye Şampiyonu Taner Atılgan olurken, ikinci Cem Gazivekili, üçüncü ise Ufuk Dönmez oldu. Fotoğraf dalı balık kategorisinde Ufuk Dönmez, makro, geniş açı ve modelli geniş açı kategorilerinde Taner Atılgan, konulu makroda ise Ferhan Coşkun birincilik kürsüsüne çıktı.

VİDEODA BİRİNCİ TURGAY ALİ ŞANLI

Video dalında ise çektiği görüntülerle Turgay Ali Şanlı Türkiye Şampiyonluğu’na imza attı. Bu kategoride ikinciliği Ömer Korkmaz alırken, üçüncü sırada Ali Şener yer aldı.

2018’İN EN İYİ TAKIMI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

 

Takım sıralamasında en yüksek puanı toplayan İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü şampiyonanın en iyi takımı oldu. İkinci sırada Ayışığı Sualtı Sporları Kulübü, üçüncü sırada ise Türk Balıkadamlar Spor Kulübü yer aldı.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen şampiyona ile ilgili şunları söyledi: “Sualtı görüntülemede milli sporcularımız geçen yıl dünya şampiyonluğuna imza attı. Bu branşta gerçekten geldiğimiz nokta bizleri çok mutlu ediyor. Türkiye şampiyonluğunda dereceye giren sporcularımızı gönülden kutluyorum. Katılan tüm spor kulüplerimize, sualtı görüntüleme dalıcılarımız ve eşlerine, organizasyon ekibimize çok teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER