D-Marin ve MARINBASE işbirliği D-Marin Training etkinlikleri ile başladı

D-Marin ve MarinBase işbirliği kapsamında D-Marin Training etkinliklerinin bir parçası olarak ‘’Türk ve Yabancı Bayraklı Teknelerde Mürettebat Sosyal Hakları” konulu bilgilendirme toplantıları, 09 Mayıs 2018 günü D-Marin Didim Yat Kulübü’nde, 10 Mayıs 2018 günü D-Marin Turgutreis Yat Kulübü’nde VE 30 Mayıs 2018 günü D-Marin Göcek’te gerçekleştirildi.

0
5

D-Marin ve MarinBase işbirliği kapsamında D-Marin Training etkinliklerinin bir parçası olarak ‘’Türk ve Yabancı Bayraklı Teknelerde Mürettebat Sosyal Hakları’’ konulu bilgilendirme toplantıları 09 Mayıs 2018 günü D-Marin Didim Yat Kulübü’ nde, 10 Mayıs 2018 günü D-Marin Turgutreis Yat Kulübü’ nde ve 30 Mayıs 2018 günü D-Marin Göcek’te gerçekleştirildi.

MARINBASE’den Candaş BALCI yaptığı açıklamada; ‘’Sezon öncesi teknelerin hazırlıkları son sürat devam ettiği bir dönemde, D-Marin Didim, Turgutreis ve Göcek’te düzenlenen toplantılara katılım beklentilerimizin üzerine çıkarak oldukça ciddi sayılara ulaştı. MARINBASE olarak yat yönetim hizmetlerimiz kapsamında Türk karasularında ve Avrupa’da 5 yıldır hem Türk Deniz İş Kanununa göre hemde MLC 2006’ya göre mürettebat çalıştıran ve bu mürettebatların özlük haklarından sorumlu olan bir firmayız. Sektörümüzün önemli oyuncuları olan tekne sahiplerinin, kaptanların ve mürettebatların bu konularda ki bilgi ve tecrübe eksikliği ne yazık ki bilinen bir gerçek. İşte bu sebeplerden dolayı bahse konu kanunların içeriğini, uygulama usullerini ve tecrübelerimizi hem değerli tekne sahipleri hem de değerli kaptanlar ve mürettebatları ile paylaşarak bu konuda bazı eksik ve yanlış uygulamaların önüne geçilmesine katkı vermek istedik. Aynı zamanda malumunuz olduğu üzere Türk Bayrağına geçişlerin arttığı ve Delaware bayraklı teknelerin idari sorunlarının gün yüzüne çıktığı bugünlerde katılımcıların bu konularda da ihtiyaç duyabileceği gerekli bilgileri paylaştık. Toplantılarda içinde bulunduğumuz atmosfer ve bize yansıyan hava çok da doğru bir iş yaptığımızı kanıtlar nitelikteydi. Biz her üç etkinlikliğin de oldukça faydalı olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de bulunan D-Marin marinalarının hepsinde etkinliğimizi icra etmiş olsak dahi gelişen talepler ve imkanlar doğrultusunda aynı konularda bilgilendirme toplantılarımıza daha uygun tarihlerde aynı bölgelerde ve henüz düzenlenmeyen diğer bölgelerde de devam etmeyi düşünüyoruz.’’ diye belirtti.

MARINBASE Hakkında:

MARINBASE, Türk Deniz Kuvvetlerinde uzun yıllar görev yapan ortaklar tarafından 2013 yılında kuruldu.

Denizcilik örf adetlerini askeri disiplin ile birleştirerek başta denizde emniyet, güvenlik ve konfor olmak üzere müşterilerine ait deniz araçlarının tüm sorumluluklarının profesyonel ve güvenilir ellerde olması hedefiyle hizmet veriyor.

Türk ve Avrupa yatçılığında ağırlıklı olarak özel kullanımda olan (private) teknelere ve yatlara aynı zamanda ticari teknelere de hizmet veren sayılı firmalardan birisi olarak ön plana çıkan Marin Base, denizcilik pazarının en güvenilir oyuncularının başında gelmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Teknenize ait her şey için gözünüz kapalı olarak güvenebileceğiniz MARINBASE’den ve hizmetlerinin doğal sonucu olan denizdeki güvenlik, emniyet ve konforunuzdan asla vazgeçemeyeceksiniz.

D-MARIN Hakkında:

Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren D-Marin, bu sektörde standartları belirleyen marka yaratmak amacıyla kurulmuştur. D-Marin; İyon, Ege ve Adriyatik denizlerindeki benzersiz 11 marinasıyla, Doğu Akdeniz Çanağı’ nın en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmekte, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir.

Grup, faaliyetlerine D-Marin Turgutreis ile 2003 yılında başlamış, 2009 yılında D-Marin Didim ve 2010 yılında da D-Marin Göcek ile Türkiye’deki marina ağını genişletmiştir.

D-Marin, 2009 yılında yurtdışına açılarak Šibenik’ te bulunan D-Marin Mandalina ile Hırvatistan’da faaliyetlerine başlamıştır. Nisan 2012’de Hırvatistan’ın en büyük marinası D-Marin Dalmacija ve butik marinası D-Marin Borik gruba dahil olmuştur.

D-Marin, Aralık 2012’de Lamda Development ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşmasıyla, dünya standartlarında bir süperyat marinası olan Flisvos Marina’yı ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile kurduğu ortaklık neticesinde, Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea marinalarını bünyesine katmıştır. D-Marin son olarak, Ocak 2018’ de imzalanan yönetim sözleşmesi ile Karadağ’da bulunan Portonovi Marina’nın işletmeciliğini üstelenmesiyle toplam bağlama kapasitesini 8.471’ e çıkartmıştır.

Aralık 2015’te, MB’92 ile Barcelona’da yapılan ortaklık anlaşmasıyla yatçılık sektöründe, süperyatlara verdiği bakım ve onarım hizmeti ile faaliyet alanını genişletmiş, Nisan 2017’den itibaren, Fransa’daki 200 metre uzunluğundaki rıhtımı ile Blohm + Voss La Ciotat ve Ekim 2017’ den itibaren Compositeworks, süperyat bakım ve onarımında 25 yıllık tecrübe ve bilgiye sahip MB92 tarafından yönetilmeye başlanarak D-Marin ailesine katılmıştır.

 

CEVAP VER