Deniz Şahini Zehra’yı hastaneye yetiştirdi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Gökçeada’da mahsur kalan 7 aylık Zehra bebek, Deniz Hava Komutanlığı’nın SeaHawk 70B savaş helikopteri ile Çanakkale’ye nakledildi.

0
4
SONY DSC

Fırtına nedeniyle feribotların çalışmadığı adaya 8 dakikada ulaşan savaş helikopteri akciğerinde sorun olan Zehra’yı hastaneye yetiştirdi.

Ege ve Marmara bölgelerinde etkili olan, deniz ve hava ulaşımını olumsuz etkileyen fırtına, pek çok uçak ve gemi seferinin iptal edilmesine yol açarken, Gökçeada-Kabatepe ile Bozcaada-Geyikli gibi feribot seferlerinin de yapılmasına engel oluyor. Ana karaya tek ulaşım yöntemi feribot olan Gökçeada’da akciğer tedavisi gören 7 aylık Zehra Gülsün’ün durumu fırtına sürerken ağırlaştı. Gökçeada Devlet Hastanesi’nde yatan Zehra’nın acilen Çanakkale Devlet Hastanesi’ne nakledilerek yoğun bakım tedavisine alınması gerekince, doktorlar bunun ancak havadan destekte mümkün olacağına karar verdi.

SONY DSC

Ege Denizi’nin kaba dalgaları nedeniyle hiçbir deniz aracının yaklaşamadığı Gökçeada’da ki bebeğe ilk yardım eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Deniz Hava Komutanlığı oldu. Çanakkale’de ki üsten havalanan Seahawk 70B tipi savaş helikopteri 7 dakikada Gökçeada’ya ulaştı. Doktorlar eşliğinde helikoptere bindirilen Zehra bebek, 8 dakika içinde Çanakkale Devlet Hastanesi’ne yetiştirildi.

CEVAP VER