Efsane dalış eğitmeninin ismi Marmara’ın derinlerinde

Türk sualtı camiasının sevilen isimlerinden Okan Yeşmil’in isminin ölümsüz olması için arkadaşlarının çabaları sürüyor.

0
54

Mezar taşını çok sevdiği dalış başlığından yapılması için çabalayan arkadaşları Yeşmil’in sembol fotoğraflarından birini Marmara Denizi’nin derinliklerine indirdi.

6 Kasım 2019 günü henüz 50 yaşındayken trafik kazasında hayatını kaybeden Okan Yeşmil’in Türk sualtı camiasında bıraktığı olumlu izlenim arkadaşları tarafından kürekli hatırlatılıyor. Kadıköy’deki Amphora Dalış Merkezi’nin içindeki eski ve yeni dalış teknolojilerini sergileyerek, sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayan Yeşmil’in arkadaşları dalış başlığı ile çekildiği bir fotoğrafını Marmara Denizi’nin derinliklerine indirdi. Hiç kopmadığı Türk Balıkadamlar Kulübü’nden arkadaşları indirdikleri görüntünün ardından teknede söyledikleri ‘Yiğidim, Aslanım’ ağıt türküsüyle, Yeşmil’i ne kadar sevdiklerini ve özlediklerini bir kez daha gösterdi. SCUBA yönteminin geliştirilmediği dönemlerden kalma dalış başlıklarıyla sualtı tutkusunun peşinden giden Yeşmil’i mezarı başında yine dalış başlığıyla anmak isteyen arkadaşlarının proje çalışması ise sürüyor.

Huzur içinde uyu canım babam

Öte yandan Okan Yesmil’in kızı Buket babasının Amphora Dalış Merkezi’ni kapatmak zorunda kaldıklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

“Sevgili Babam Okan Yesmil’in gözbebeği, 25 senelik emeği, dükkanımız Amphora’yı onun yokluğunda sürdüremeyecek olduğumuz için 2020 Ocak sonu itibarıyla maalesef kapatıyoruz. Tasfiye halinde olduğumuz için dükkanı sürekli olarak açık tutamıyoruz fakat haftaiçi ya da haftasonu son kez uğramak isteyen, kalan malzemelere bakmak, satın almak isteyen olursa benimle ya da annem Ayşenur Özdemir Yeşmil ile iletişime geçebilirsiniz. Gelmek istediğiniz gün ve saatte dükkanı açabiliriz. Tüm dostlarımıza bu zor süreçte yanımızda olduğunuz, desteğinizi esirgemediğiniz için çok çok teşekkür ederiz. Huzur içinde uyu canım babam”

 

CEVAP VER