İstanbul’da bir mega yat

Dünyanın en pahalı ve lüks 50 teknesinden Valeria, İstanbul’a geldi. Ukrayna tavuk pazarının en büyük üreticisi Yuriy Kosiuk’a ait 85 metrelik Valeria, West İstanbul Marina’da kışı geçirecek.

0
8
default

Ukraynalı işadamının teknesinin bakım ve onarımı için Türk gemi ustalarına güvendiği için İstanbul’u tercih ettiği öğrenildi.

Ukrayna’da tavuk üretim pazarının en büyük oyuncusu milyarder Yuriy Kosiuk’un Ege Denizi ve İstanbul tutkusu, Valerie adlı teknesinin İstanbul’a gelmesini sağladı. Yaz tatilini özel uçağıyla geldiği Bodrum’da geçiren Kosiuk’un teknesi Valerie, Ege Denizi’nin mavi koylarını dolaştı. Türkiye ve Yunanistan arasındaki koylarda tatil yapan Kosiuk’a ait 120 milyon Euro değerindeki mega yat 85 metrelik boyu nedeniyle her marina ve limana giremiyor. Yüzme havuzu, SPA merkezi, 6 ultra lüks kabini bulunan tekne Ege seyahatinin ardından West İstanbul Marina’ya geldi. Akdeniz’deki en büyük travellift’e ( 700 ton ) ve 60 bin metrekare çekek alanına sahip West İstanbul Marina’da 7 ay kalması beklenen teknenin kış bakımlarının da yapılacağı öğrenildi. Ünlü tasarımcı Espen Oeino tarafından çizilen ve Almanya’da Rendsburg tersanesinde 2011 yılında yapılan tekne 22 mürettebat tarafından yüzdürülüyor.

“Türk denizcisi her sorunu çözer”

 

Mega yat Valerie’nin tüm bakımlarını gerçekleşeceğini belirten West İstanbul Marina Genel Müdürü Fuat Çimen, “Ülkemizin geçtiği bu zorlu ekonomik dönemde döviz girdisi sağlayacağımız için gururluyuz. Türkiye’ye güvenin devam ettiğini görmek güzel. Türk denizcileri ve işletmecileri olarak her türlü sorunu çözebildiğimizi, en büyük teknelere bile hizmet verebildiğimizi kanıtlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER