Şehrin içinde kaya tırmanışı yapacaklar

Tırmanış sporunu şehre getiren bir salonunu İstanbul-4. Levent’te açan Boulderhane, dünyaca ünlü kaya tırmanışçıları bir araya getirecek bir etkinlik düzenliyor.

0
21

Beta Masters Lig için Kilian Fischhuber, Anna Stöhr ve Türk tırmanış sporunun öncü ismi Zorbey Aktuyun 30 Kasım’da dağcılarla buluşacak.

Zorlu zirveleri zorlarken dik kaya duvarlarını geçen dağcıların şehir içinde yaptığı ilginç etkinliklere bir yenisi ekleniyor. 2012 yılından beri tırmanış etkinlikleriyle gençlerin içindeki macera ve keşif tutkusunu ortaya çıkartmaya çalışan Boulderhane’nin 29 Temmuz’da başlayan özel ligi 30 Kasım’da son bulacak. Kartal Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ayhan Tarhan, “Kendi alanında dünyaca tanınmış sporcuların katılımı ile gerçekleşecek olan yarışma yapıyoruz. BETA MASTERS LEAGUE için 3 adet şehir dışı etap yaptık. Ankara, Eskişehir ve Adana’da ki etapların ardından 4 adet İstanbul etabı gerçekleşti. Toplamda 1000 sporcu yarıştı. 700 yarışmacı resmi başvuru yaptı. Finale kalan kadın ve erkek sporcular salonumuzda yarışacak. Final rotalarını ise davetimiz üzerine bizi kırmayan dünyaca ünlü tırmanışçılar hazırlayacak;  Kilian Fischhuber,  Anna Stöhr, Zorbey Aktuyun” dedi. 


Kilian Fischhuber:

5 kez dünya şampiyonu. 4 kez Avrupa şampiyonu.


Anna Stöhr:

3 kez Dünya şampiyonu. 2 kez Avrupa şampiyonu. 


Zorbey Aktuyun:

Kaya tırmanışında ülkemizin ilk milli sporcularından.

 

 

CEVAP VER