Serbest Dalış Dünya Şampiyonası Kaş’ta yapılacak

CMAS 3. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası 1-6 Ekim’de Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde yüksek bir katılımla gerçekleştirilecek. Yaklaşık 30 ülkeden bayan ve erkek olmak üzere 100’ün üzerinde sporcu katılacak.

0
5

Şampiyonada, geçen yıl yine Kaş’ta yapılan 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası’nda dünya rekorlarına imza atan Rusya’dan Alexey Molchanov, Hırvatistan’dan Goran Colak, Slovenyalı Alenka Artnik ve yine Ukrayna’dan Natalia Zharkova gibi rekortmen sporcular da yer alacak.

DCIM100GOPROG0026018.

Aris Moukas ve Bilgi Çingigiray’ın antrenörlüğünü ve Özgür Alemdar’ın idari direktörlüğünü yaptığı 11 sporcudan oluşacak Serbest Dalış Milli Takımı’mız şampiyonluk kürsüsünde yer almak için mücadele edecek. Sıkı bir hazırlık kampıyla şampiyonaya hazırlanan milli  takımımızın kadrosunda dünya rekoru dereceleri olan Şahika Ercümen ve Derya Can da yer alıyor. Kaş Belediyesi ve Kaş Kaymakamlığı’nın destek verdiği şampiyonluk yarışları, paletsiz sabit ağırlık (CNF), sabit ağırlık (CW), sabit ağırlık çift palet (CW-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) branşlarında bayanlar ve erkekler kategorisinde yapılacak. Dalışlar, CMAS-TSSF Akademi Serbest Dalış Eğitim Merkezi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında yapılacak.

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDAN ÖNCE CMAS-TSSF 2. ULUSLARARASI SERBEST DALIŞ KAŞ BAŞKA OPEN YARIŞLARI BAŞLIYOR

DCIM100GOPROG0025968.

CMAS-TSSF’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği, 2. Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Open Yarışları, CMAS 3. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’ndan hemen önce 29-30 Eylül’de Antalya Kaş’ta yapılacak. CMAS-TSSF Akademi Serbest Dalış Eğitim Merkezi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında 2 gün sürecek yarışlar, paletsiz sabit ağırlık (CNF), sabit ağırlık (CW), sabit ağırlık çift palet (CW-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) branşlarında gerçekleştirilecek. Türkiye’yle birlikte 17 ülkeden 30’un üzerinde sporcu katılacak. Bayanlar ve erkekler kategorisinde dereceye girenlerin ödülleri, CMAS 3. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nın 1 Ekim Pazartesi günü yapılacak açılış töreninden hemen sonra takdim edilecek.

CEVAP VER