Sualtının gizemini keşfetmek isteyenler için

1954 yılında kurulan Türk Balıkadamlar Kulübü’nün Sualtı Görüntüleme Birimi fotoğrafçıları tarafından bir sergi hazırlandı.

0
26

Çevresel bozulmalara ve aşırı kirliliğe maruz kalan denizlerin sualtı yaşamını tanıtarak, çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Sualtının Gizemli Dünyası Karma Fotoğraf Sergisi 7-16 Ocak arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde sualtı severlerle buluşacak.

14 sualtı fotoğrafçısından görsel şölen

Sualtının eşsiz ve renkli yaşantısını içeren fotoğrafların farklı ortamlarda paylaşılması, bu gizemli dünyanın tanınmasında, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesinde önemli bir rol almaktadır. Farklı meslek gruplarına sahip, gönüllülük esasını benimsemiş sualtı fotoğrafçılarının bir araya geldiği, sualtı dünyasını su üstüne taşıyarak görsel bir şölen oluşturan fotoğraflardan oluşan sergide, 53 adet fotoğraf yer almaktadır. Ticari bir amaç gütmeyen katılımcıların hedefi; sergiyi halka açık yerlerde gerçekleştirerek, farklı yaş gruplarındaki, farklı kültürlerdeki ziyaretçilere ulaşmak, onlara farklı ortamlardan fotoğraflar sunarak keyifli anlar yaşatmaktır.

Sergi, belediyeler ve üniversitelerde yıl boyunca sergilenmeye devam edecektir.

Sualtı fotoğrafçıları:

Mehmet Öztabak, Ufuk Dönmez, Seracettin Gökçen, Tunçel Yılmaz, Arzu Aşan Dönmez, İrfan Çalo, Yener Şenok, Taşkın Candan, Gürkan Gürcüoğlu, Kemal Kızılay, Burak Yalkılday, Serkan Metin, Selva Gürcüoğlu, Özlem Durmaz.

Sergi, yaşamı ve doğayı seven tüm fotoğrafseverlerin ziyaretine açık ve ücretsiz

Türk Balık Adamlar Spor Kulübü

Türk Balıkadamlar Spor Kulübü (1954), Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde olup, sualtının yanı sıra, su üstü sportif etkinliklere de yer vermekte ve çeşitli dallarda dünya sıralamalarında önemli derecelere giren sporcular yetiştirmektedir. Ayrıca, denizlerimizde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalara da malzeme ve donanımlı dalıcılar olarak her türlü katkıyı kuruluşlara sağlamaktadır.

SUALTININ GİZEMLİ DÜNYASI”

SUALTI FOTOĞRAF SERGİSİ

KARMA SERGİ – 14 SUALTI FOTOĞRAFÇISI

SERGİ TARİHİ : 07-16 OCAK 2020

SERGİ ALANI : KADIKÖY BELEDİYESİ-CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

4 KAT FUAYE ALANI / SERGİ SALONU
Caddebostan-Kadıköy-İSTANBUL
SERGİ SAHİBİ TÜRK BALIKADAMLAR KULÜBÜ

 

CEVAP VER