Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları tamamlandı

Troya Yılı kapsamında İçdaş Spor Kulübü evsahipliğinde, Çanakkale’nin Karabiga sahilinde düzenlenen Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları tamamlandı. Türkiye’nin güzide spor kulüplerinden 109 sporcunun yelken açtığı kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlar 14-20 Temmuz tarihleri arasında yapıldı.

0
4

Yarışlar, Türkiye Yelken Federasyonu ile işbirliği içinde, İÇDAŞ A.Ş. sponsorluğunda, Çanakkale Valiliği himayesinde, Biga Kaymakamlığı desteği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile koordinasyon içinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dört bir yanından 109 sporcunun katıldığı Barbarossa Cup Yelken Yarışları, Çanakkale’nin rüzgar ve denizinin sunduğu güzel atmosfer içinde, tarihi zenginliklerin tanıtımı eşliğinde, nesli tükenmek üzere olan Akdeniz foklarına da ev sahipliği yapan Karabiga’nın mavi bayraklı sahillerinde 14-20 Temmuz 2018 tarih aralığında düzenlendi.

Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları boyunca gençler ülkemizin en güzel sahillerinde bir hafta boyunca kıyasıya yarışların yanı sıra kültürel gezilere katılarak, deneyim ve birikimlerini geliştirdiler.

Karabiga İçdaş Sporcu Evi’nde düzenlenen yarışlar Laser Radial, Laser 4.7, 420 ve RS:X Techno 293 sınıflarında yapıldı. Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları 20 Temmuz tarihinde tamamlandı.

Uluslararası Barborossa Cup Yelken Yarışları’nda dereceye giren sporcular:

420 Genel

1 İda Aynımah Demir-Doğa Çıkman / İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale

2)Alçin Subaşı-Ege Çikoğlu / ARM Urla Yelken Kulübü İzmir

3)Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu / FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

 

420 MIXED

1) Alçin Subaşı-Ege Çikoğlu / ARM Urla Yelken Kulübü İzmir

2)Dario Ergun-Elif Sayıl / FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

3)Kerem Onat Tekin-Vesile Xülal Türkoğlu / İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale

420 BAYAN

1) İda Aynımah Demir-Doğa Çıkman / İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale

2) Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu / FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

3)Lara Cindoğlu-Deniz Pala / Karşıyaka Yelken Şubesi

420 GENÇ U-19

1) İda Aynımah Demir-Doğa Çıkman İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale

2) Alçin Subaşı-Ege Çikoğlu ARM Urla Yelken Kulübü İzmir

3) Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

420 JUNİOR U-17

1) Doğa Demirel-Duru Bayramoğlu / FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

2)Fatih Tüfekçi-Cemil Mutoğlu / İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale

3) Lara Cindoğlu-Deniz Pala / Karşıyaka Yelken Şubesi

420 JUNİOR U-17 KIZ

1) Doğa Demirel – Duru Bayramoğlu / FB Doğuş Yelken Kulübü İstanbul

2) Lara Cindoğlu – Deniz Pala / Karşıyaka Yelken Şubesi

3)Gökçe Avcı – Begüm Su / Aydın Göztepe Yelken Şubesi İzmir

LASER 4.7 Genel

1)Arda Aslan – Sinop Karadeniz yelken kulübü Sinop

2)Mithat Mete Metehan – Arm Urla Yelken İzmir

3) Alp Çökmez – Sinop Karadeniz yelken

4) Ege Batmaz – Sinop Karadeniz yelken

5) Ateş Mercan – Göztepe Yelken Şubesi

LASER 4.7 Kız

1) Aslı Akbeniz – Göztepe Yelken Şubesi

2) Dora Çınar – Göztepe Yelken Şubesi

3) Defne Danışmend – Galatasaray Yelken

Laser 4.7 Junior

1) Mithat Mete Metehan – ARM Urla Yelken

2) Arda Ayyıldız Bayraktar – Tekirdağ Yelken

3) Aslı Akbeniz – Göztepe Yelken Şubesi

LASER Radial Genel

1) Buket Aslan – İÇDAŞ Spor Kulübü

2) Erdem Taşkoparan – Tekirdağ Yelken

3) Aleyna Durmaz – İÇDAŞ Spor kulübü

LASER Radial Bayan

1) Buket Aslan- İçdaş Spor Kulübü

2) Aleyna Durmaz- İÇDAŞ Spor kulübü

3) Büşra Koç – Ayvalık Yelken

LASER Radial Genç

1 Erdem Taşkoparan – Tekirdağ Yelken

2) Aleyna Durmaz – İÇDAŞ Spor kulübü

3) Emircan Uz – İÇDAŞ Spor kulübü

TECHNO 293 U15 GENEL

1)Yaman Kayacık – İÇDAŞ Spor Kulübü

2)Mustafa Göktuğ Koçak – Balıkadamlar Spor Kulübü

3)Sezer Tuğçe Akyıldız – İÇDAŞ Spor Kulübü

TECHNO 293 U 15 KIZ

1) Sezer Tuğçe Akyıldız

TECHNO 293 U17 GENEL

1)Kerim Sahir Giritlioğlu – GS Spor Kulübü

2)Miray Şakı – İçdaş Spor Kulübü

3)Nehir Helvacıoğlu- İçdaş Spor Kulübü

TECHNO 293 U 17 KIZ

1)Nehir Helvacıoğlu – İçdaş Spor Kulübü

2)Ayşe Zeynep Türkoğlu – İçdaş Spor Kulübü

3) Merve Vatan – İçdaş Spor Kulübü

RS:X 8.5

1)Jeremy Berke Zalma – Galatasaray Spor Kulübü

2)Berkin Berberoğlu – İçdaş Spor Kulübü

RS:X9.5

1 Rasim Yaşar – ARM Urla Yelken Kulübü

CEVAP VER