Yeni yönetim DTO bayrağını devraldı

Türkiye denizciliğinin çatı kuruluşu olan IMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerini Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tamer Kıran kazandı.

0
5

8 Nisan’da gerçekleşen seçimlerde, denizciliğin farklı kollarını temsil eden 48 meslek komitesi içerisinde mavi liste ile yarışan Tamer Kıran 32, beyaz liste ile yarışan Metin Kalkavan ise 16 meslek komitesini kazandı. Mavi listeden 82, beyaz listeden ise 37 üye İMEAK DTO Meclisi’ne seçildi.

Seçimlerin dikkat çeken bir diğer yönü ise yüksek katılım oranı oldu. Seçimlerde 7.605 seçmen üyenin yüzde 55’i (4.148 kişi) sandık başına gelerek oyunu kullandı.

‘Hepimizin Odası’

IMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 15 yıldır başkanlığını yürüten Metin Kalkavan’a karşı Hepimizin Odası Hareketi adı altında bir oluşumla yola çıkan Tamer Kıran, ekibinde sektörün önde gelen isimlerine yer verdi.

Kıran’la birlikte, hareketin kurucuları olan Salih Zeki Çakır, Şadan Kaptanoğlu ve Recep Düzgit’in yanısıra, Koç Holding Turizm Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu ile Demirören Grubu CFO’su Nejdet Hüddam gibi sektörün önde gelen kurumlarının temsilcileri de Hepimizin Odası Hareketi’nin meclis üyeleri arasında yer aldı.

Hepimizin Odası Hareketi amacını Türk denizciliğinde yeni bir bakış açısı inşa etmek, Türk denizciliğinin kendi birikimlerinden güç alarak potansiyel kaynaklarını harekete geçirmek, dünya denizciliğinden hakkı olan payı almasını sağlamak ve itibarını daha yukarıya çıkarmak olarak tanımlandı.

Görev dağılımı

Seçimler sonrası oluşan yeni mecliste Salih Zeki Çakır Meclis Başkanlığı görevini üstlenirken, 19.04.2018 tarihinde gerçekleştirilen yeni dönem ilk yönetim kurulu toplantısında üyelerden Recep Düzgit ve Şadan Kaptanoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ömer Faruk Miras ise Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği görevlerine getirildi. Sektörün farklı kolları ve ailelerini temsil eden yönetim kurulunun üyeleri şöyle:

Adnan Naiboğlu, Başaran Bayrak, Burak Akartaş, İbrahim Tamer Haşimoğlu, Mustafa Can, Timur Taylan Kalkavan ve Uğur Sina Şen.

CEVAP VER