Milli Sporcumuz Birgül Erken, Sofya’dan birincilikle döndü

Bulgaristan’ın başkenti Soyfa’da 22-23 Nisan’da yapılan özel bir uluslararası turnuvada şampiyon olan Serbest Dalış Milli Sporcumuz Birgül Erken’i tebrik ediyoruz.

0
19

Birçok ülkeden sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen Sofya Freediving Cup 2018’de bayanlar kategorisinde geçen yıl şampiyon olan Milli Sporcumuz Birgül Erken, bu yıl ikinci kez şampiyon oldu. Statik apnea, dinamik paletli ve dinamik paletsiz disiplinlerinde yarışların yapıldığı Sofya Freediving Cup 2018’de elde ettiği puanlarla bayrağımızı birincilik kürsüsünde dalgalandıran Birgül Erken, “Uluslararası bir yarışmada ülkemizi en iyi şekilde temsil edebildiğim için çok mutluyum” dedi.

Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, sporcularımızın yurtdışındaki turnuvalarda kendilerini daha da geliştirmelerinin önemine dikkat çekerek, “Sporcumuz Birgül Erken’i, başarısından dolayı kutluyorum. Serbest dalışta bu yıl ülkemizde önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacağız. Umuyorum ki, ülkemiz için güzel derecelere imza atacağız” diye konuştu.

CEVAP VER