İki tekerliler şehitler için sürdü

Milli, ulusal ve manevi değerlerimizi korumak, tarihi mirasımıza sahip çıkmak için pek çok etkinlik düzenleyen Türkiye Motosiklet Platformu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Hatası etkinliklerine katıldı.

0
38

Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği’nin ev sahipliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen “ŞEHİTLER BİZİ BEKLER “ sürüşü için yaklaşık 4 bin motosikletli şehre akın etti. Motosiklete gönül vermiş duyarlı sürücüler, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünde Yarbay Mustafa Kemal’in tarih sahnesine devleştiği cepheleri gezdi.

Bir ulusun kötü kaderini tersine çevirerek yepyeni bir ülke yaratan Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için motosikletlerini süren iki teker tutkunlarından bazılarının Adana, mersin, Gaziantep gibi uzak illerden gelmesi dikkat çekti. Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, “ Büyük bir milli bilinçle buralara kadar gelen ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman hisseden motosikletlilere teşekkür ediyoruz.  İstiklal mücadelesinde, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında ve sonrasında, yurtiçinde ve sınır ötesinde vatan toprağını korumak için canlarını verenleri hiç unutmayacağız. Motosiklet camiası olarak sosyal etkinliklerde bir araya gelerek toplumumuza faydalı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER