Deniz Kartalı

DÖNÜŞ YASAĞINI İHLAL MOTOSİKLETLİ GENCİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

Dönüş yasağı olan sapaktan dönerek 27 yaşındaki motosiklet sürücüsü Sezer Milyon’un ölümüne neden olan sürücünün aynı gün serbest bırakılmasına tepkiler sürüyor. Sezer Milyon’un annesi Sebahat Savaş, ” Oğlumun önünde aniden duvar gibi durarak ölümüne neden olan kişinin sadece özür dileyerek serbest kalması adalet anlayışıma büyük zarar verdi. Hangi özür, Sezer’imin yerini tutar” dedi. Avukat Iyaz Çimen ise, “Faillere verilen cezalar, adeta kağıt üzerinde kalıyor. Failin, haftada bir kontrol tedbiriyle serbest kalmasını kabul etmiyoruz” dedi.

DÖNÜŞ YASAĞINI İHLAL MOTOSİKLETLİ GENCİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU
508 views
19 Ocak 2023 - 22:14

“Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum”

Motosiklet sürücülerinin yollarda geçirdikleri kazalarda hayatlarını kaybetmesi alınan trafik önlemlerinin tekrar sorgulanmasını günedeme getirirken, 27 yaşındaki Sezer Milyon da son kurbanlardan biri olmuştu. 30 Aralık 2022 günü Küçükçekmece 20 Temmuz Caddesi’nde ilerleyen Batuhan B. dönüş yasağı olan yerden dönerken, motosikletiyle ilerleyen Sezer Milyon’un arkadan çarpmasına neden olmuştu. Esnaflık yapan Sezer Milyon ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, Batuhan B. olaydan bir gün sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Hastanede 6 gün yaşam mücadelesi veren Sezer Milyon, 4 Ocak günü hayatını kaybetmişti. Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği’ne ifade veren Batuhan B’nin, “Seyir halinde müşteriye doğru gidiyordum, navigasyonda 100 metre sonra dönmem gerektiğini duyunca sola sinyal verdim, arkamı kontrol ettim, kimse yoktu. Bayır yukarı çıktığım için hızım 20 kilometre civarındaydı. Olayda kusurum olmadığını düşünüyorum. Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum” şeklinde ifade vermişti.

“Sola aniden dönüş oğluma duvar oldu”

Oğlunu kaybeden acılı anne Sebahat Savaş, kamera kayıtlarında sola ani dönüşün kazaya yol açtığının açıkça görüldüğünü belirtirken sanığın tutuklanmadan serbest kalmasına tepki gösterdi. Gözü yaşlı anne Sebahat Savaş, ” Allah kimseye istisnasız künyeye çocuğundan önce ölmeyi nasip etmesin. Yoğun bakımdaydı, öpüyordum kokluyordum. Ölüm haberi geldiğinde yıkıldım. Başıma taç yaptığımı adalet duygusu beni ayakta tutacaktı. Oysa sanık sadece özür dileyerek serbest kaldı. buna isyan ediyorum” dedi.


“Görüntüyü izleyen karara isyan eder”

Sebahat Savaş, “Kamera kaydını izleyen herkes sürücünün şuursuzca hareketle Sezerimin önüne duvar gibi durduğu görüyor. Nasıl bu bilinçbizliği yaparak yaşam kaynağımı benden alırsın? Ya da özür dilemek sanığı kurtarır mı? Yine de adalete inanıyorum ve Sezer’e söz verdiğim gibi ayakta kalarak mücadele edeceğim.” dedi.

“Kararı kabul etmiyoruz”

Ailenin avukatı Avukat Iyaz Çimen ise, “Faillere verilen cezalar, adeta kağıt üzerinde kalıyor. Failin, haftada bir kontrol tedbiriyle serbest kalmasını kabul etmiyoruz. Genç bir insanın ölümüne neden olan kişi serbest kaldı geride kalan annesinin hayatı bitti. Bu olayın karşılığı serbest kalması değildir. Düzenleme bekliyor ve motosiklet sürücülerinin ölümlerinin incelenmesini istiyoruz” dedi.

“600’den fazla arkadaşımızı kaybettik”

Kuryeler Konfederasyonu Başkanı Murat Tomris ise 3 yılda 600’den fazla motosikletlinin trafikte hayatını kaybettiğini belirterek ölümlerin incelenmesi gerektiğini vurguladı. Tomris, “Her sabah kalktıgımız da ölüm haberleri almak istemiyoruz. Ellerinden telefon düşmeyen, alkollü direksiyona geçen ya da diğer sürücülere saygısız insanların sebep olduğu kazalar yüzlerce arkadaşımızı hayattan kopardı. Ölen arkadaşlarımız 19-27 yaş aralığında. Bu kazanın karşılığı da serbest bırakılıp başıboş gezmek olmamalı. Türkiye Kuryeler Federasyonu olarak sonuna kadar davaların takipçisi olacağız” dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
STM’DEN DUVAR ARKASI RADAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇiN UZAY HACMİNİ ARTIRIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DAĞIN KRALI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TOPRAK ZAFERE SÜRÜYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CAM ŞİŞE ATMA ORMANI YAKMA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SHENZHOU 15 YERYÜZÜNE DÖNDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL PLAJLARI YAZA HAZIR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYDİ GÖLDE BALIK TUTALIM…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RENK KODLU MARS HARİTASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bugün Dünya Yunus Günü!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RÖMORKÖR ALABORA OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TÜRK GEMİSİ KARAYA OTURDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EYT 1 YIL ERTELENEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ENGELLİLERİN ACI FERYATLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YİNE SINIFTA KALDIK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SULAK ALANLARI ONARMA ZAMANI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Anneler Günü Kutlu Olsun

Copyright © 2024 Deniz Kartalı. Tüm Hakları Saklıdır.   |   Gizlilik Politikası