Deniz Kartalı

TEMA VAKFI’NDAN 7 BÖLGEYE 7 ORMAN

TEMA Vakfı, 30’uncu yaş gününü kutladığı gecede topladığı gelirle Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 hatıra ormanı oluşturdu. TEMA Vakfı 30. Yıl Hatıra Ormanları isimli proje kapsamında, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kırklareli ve Kilis illerine yaklaşyık 200 bin fidan dikildi.

TEMA VAKFI’NDAN 7 BÖLGEYE 7 ORMAN
349 views
30 Nisan 2023 - 0:24

Umut Yeşerten Şarkılar ormana dönüştü

Gelecek nesillere yaşanabilir dünya bırakabilmek için 30 yıldır çabalayan TEMA Vakfı, kuruluşunun 30. yıl dönümünü 3 Aralık 2022’de NTV ekranlarında ki “Umut Yeşerten Şarkılar – TEMA Vakfı 30. Yıl Özel Yayını” ile kutlamıştı. Yoğun ilgi gören gecede yapılan bağışlarla 100 bin fidan hedefinin üzerine çıkılırken yaklaşık 200 bin fidan bağışı yapılmıştı. TEMA Vakfı ve Orman Genel Müdürlüğü, 30. Yıl Hatıra Ormanları’nı Türkiye’nin 7 bölgesinde; Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kırklareli ve Kilis illerinde oluşturdu.

Afete dönüşen orman yangınları

Türkiye’nin 81 ilinde en az bir ormanları olduğunu söyleyen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Ormanlar; iklimi düzenleme, su üretimi, sel, çığ ve taşkınları önleme, kuraklık etkilerini azaltma işlevleri ve sahip olduğu biyolojik çeşitlilik nedeniyle, iklim kriziyle mücadele ve biyolojik çeşitliliğin korunması konularında anahtar role sahip. Derin üzüntüyle hatırladığımız 2021 yılı yaz aylarındaki orman yangınlarında, 133 bin hektara yakın orman varlığımızı, binlerce hektar tarım alanını, 9 vatandaşımızı ve milyonlarca orman canlısını kaybettik. Ormanlarımızı korumamız ve yeni ormanlar kazandırmamız gerektiğini artık çok daha iyi biliyoruz. Biz de bu dönemde ağaçlandırma çalışmalarına özel olarak ağırlık veriyoruz” dedi.

Sanatçılar gönüllü sahne almıştı

TEMA Vakfı’nın 7 hatıra ormanından olan Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Celaliye köyündeki ormana ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Talip Kavlak ve Kırklareli Orman İşletme Müdürü İsmail Karakaya, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş ile Vakıf gönüllüleri bulundu. TEMA Vakfı’nın İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen 30’uncu yaş gününde Aslıhan Güner, Berk Atan, Buray, Deniz Tansel Öngel, Derya Uluğ, Doğu Demirkol, Emre Altuğ, Feyyaz Şerifoğlu, Hayal Köseoğlu, Helin Kandemir, Kenan Doğulu, Kıvanç Kasabalı, Norm Ender, Özge Gürel, Pelin Karahan, Sedef Avcı, Serkan Çayoğlu, Tuvana Türkay ve Uğur Aslan, Tarık Sezer ve Orkestrası eşliğinde şarkılar söylenmişti. TEMA Vakfı geceden elde edilen bağışlarla Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 hatıra ormanı oluşturacağını açıklamıştı.

KÖŞE YAZARLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
STM’DEN DUVAR ARKASI RADAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇiN UZAY HACMİNİ ARTIRIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DAĞIN KRALI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TOPRAK ZAFERE SÜRÜYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CAM ŞİŞE ATMA ORMANI YAKMA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SHENZHOU 15 YERYÜZÜNE DÖNDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL PLAJLARI YAZA HAZIR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYDİ GÖLDE BALIK TUTALIM…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RENK KODLU MARS HARİTASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bugün Dünya Yunus Günü!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RÖMORKÖR ALABORA OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TÜRK GEMİSİ KARAYA OTURDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EYT 1 YIL ERTELENEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ENGELLİLERİN ACI FERYATLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YİNE SINIFTA KALDIK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SULAK ALANLARI ONARMA ZAMANI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Anneler Günü Kutlu Olsun

Copyright © 2024 Deniz Kartalı. Tüm Hakları Saklıdır.   |   Gizlilik Politikası