Deniz Kartalı

İSTANBUL’UN FETHİNİN 570. YILI

İstanbul’un Fethi’nin 570. yıldönümü maltepe Etkinlik Alanı’nda kutlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarının kimseyi umutsuzluğa sevk etmemesi gerketiğini belirtirken, “Hükmü çoktan ortadan kalkmış yargılar, bizim düşünce dünyamızda tor zerresi bile olamaz. Ben, geçmişin anlamsız alışkanlıklarını asla rehber edinmedim, edinmiyorum. Ben, siz gençlerin gözlerine bakıyorum. Sizi anlamaya çalışıyorum. Sizinle beraber yol yürüyeceğim. Biz, o dünyaları artık değiştirmek istiyoruz” dedi.

İSTANBUL’UN FETHİNİN 570. YILI
230 views
30 Mayıs 2023 - 9:37

Daha güçlü bir birlik oluşturmak mümkün

İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethinin 570. yıldönümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Maltepe’deki Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen etkinliklerle kutladı. DJ performansları ve müzik sunumlarının ardından sahneye çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Müthiş bir gençlik görüyorum burada. Enerjiniz muhteşem. Geleceğine inanıyorsunuz. Evet, bir kutuplaşmayla yüz yüze olmamıza rağmen, barış içinde, kardeşçe yaşayabileceğimize hep birlikte inanıyoruz. Umutsuzlukla yüz yüze olmamıza rağmen, bu topraklardan her gün umut fışkırabileceğine inanıyoruz. Birini bazen dışarıda tutan, bazen bağırıp çağıran, birtakım bölen siyasete rağmen; daha iyi, daha güçlü bir birlik oluşturmanın mümkün olabileceğine inanıyorsunuz” dedi.

“Burası, fethin ve Atatürk’ün İstanbul’udur”

İmamoğlu, “Herhangi bir kişinin ya da bir siyasi partinin ya da bir avuç insanın dilediği gibi kesip biçebileceği, parçalara ayırıp, satışa çıkarabileceği bir şehir asla değildir. Bu kadim şehir, 16 milyon İstanbullunun, 86 milyon milletimizin tek tek her birimize zimmetlenmiş bir varlıktır. Burası, fethin ve Atatürk’ün İstanbul’udur. Ve İstanbul, Türkiye’dir; unutmayın. Tabii iktidarın neden olduğu bütün olumsuzluklara rağmen, Millet İttifakı olarak seçimi kazanamadık. Ben, kişisel olarak bu sonuçlardan elbette üzgünüm. Seçim öncesinde söylediği her bir sözü inanarak söylemiş biri olarak, ülkem adına tabii ki bu sonuçlardan dolayı düşünceli ve kaygılıyım. İktidarın siyaset anlayışının, devlet yönetim biçiminin toplumla ilişkili bugün yaşadığımız sorunların temel sebebi olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


“Ordu Güzelyalı’da gencecik evladımız öldürüldü”

İmamoğlu, “Milletimiz, evet, Cumhurbaşkanlığı yetkisini Cumhur İttifakı’nın adayına vermiş. Elbette mazeret yok. Ama adaletsiz koşullar vardır. Ne yazık ki kutuplaştırma vardır. Ne yazık ki hakaret ve iftira dili vardır. Bazı sözcüler, seçmenleri, ‘terörist, hain, sapık’ gibi kelimelerle itham etmiştir. Siyasi partilere gönül veren vatandaşlarımızın arasına nifak sokulmaya çalışılmıştır. Bu çabaların sonunda, ne acıdır ki, dün kutlama yapan insanların bu duyguya kapılmasıyla, Ordu Güzelyalı’da gencecik bir evladımız hayatını kaybetti. Hiç değmezdi. Bu duyguların yaratılması asla kabul edilemez” görüşlerini paylaştı. Daha sonra sahneye çıkan Mehteran Takımı Gösterisi ve Manga konseri alanı dolduran binlerce İstanbulluyu coşturdu.

KÖŞE YAZARLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
STM’DEN DUVAR ARKASI RADAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÇiN UZAY HACMİNİ ARTIRIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DAĞIN KRALI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TOPRAK ZAFERE SÜRÜYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CAM ŞİŞE ATMA ORMANI YAKMA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SHENZHOU 15 YERYÜZÜNE DÖNDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL PLAJLARI YAZA HAZIR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYDİ GÖLDE BALIK TUTALIM…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RENK KODLU MARS HARİTASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bugün Dünya Yunus Günü!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YUNANİSTAN’DA TREN KAZASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RÖMORKÖR ALABORA OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TÜRK GEMİSİ KARAYA OTURDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EYT 1 YIL ERTELENEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ENGELLİLERİN ACI FERYATLARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YİNE SINIFTA KALDIK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SULAK ALANLARI ONARMA ZAMANI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Anneler Günü Kutlu Olsun

Copyright © 2024 Deniz Kartalı. Tüm Hakları Saklıdır.   |   Gizlilik Politikası